Bakan Selçuk okulların açılacağı tarihi duyurdu!

 Bakan Selçuk okulların açılacağı tarihi duyurdu!

Bakan Selçuk okulların açılacağı tarihi duyurdu!

Bakan Selçuk, çok sayıda yerel kanalda yayınlanan Anadolu Soruyor programında soruları yanıtladı.

Ulusal Eğitim Bakanlığınca öğrencilerin tatillerini verimli geçirmeleri için uygulanan “Telafide Ben de Varım” programı kapsamındaki faaliyetlerin tüm illerde olup olmadığına ilişkin soru üstüne Selçuk, 81 ilin bütün ilçelerinde faaliyetler olduğunu ve yaklaşık 8 milyon öğrencinin bunlara katıldığını söyledi.

Selçuk, Telafide Ben de Varım programının öğrencilerin yeteneklerinin ortaya çıkarılmasına sağladığı katkıya ilişkin soru üstüne, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile çocukların yatkın olduğu spor alanlarının belirlendiği bir alıştırma yaptıklarını hatırlattı.

Bu program kapsamında da çoğu etkinlik düzenlendiğine dikkati çeken Selçuk, okçuluk, satranç, dart gibi etkinliklerde çocukların kabiliyetli oldukları alanların da ortaya çıktığını anlattı.

Bakan Selçuk, aralıksız Telafide Ben de Varım programına tüm illerde isteyen öğrencilerin diledikleri vakit katılabileceğinin altını çizdi.

OKULLARIN AÇILACAĞI TARİH

Bakan Selçuk, “Okullar ne zaman açılacak?” sorusuna karşılık, “Türkiye’nin şimdi, şu aşamada okulları açmaktan daha manâlı bir işi olmaması gerekli.” dedi.

Kurban Bayramı döneminde bütün vatandaşlara Kovid-19 tedbirlerine intibak çağrısı yapan Selçuk, “Bayram döneminde tedbirli olalım, olgu sayısının yükselmemesi için ne gerekiyorsa yapalım. Bunu çocuklarımızın, bu ülkenin geleceği için, bu ülkenin çocuklarının ruh sağlığı için yapalım. Buna ihtiyacımız var.” diye konuştu.

Bakan Selçuk, okulların açılması için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini dile getirerek şunları kaydetti:

“Okulları açacağız. Bundan Böyle bu ülke çocuklarını daha pozitif eve kapatmamalı, öğretmenlerini daha fazla yormamalı. Velilerimizi daha fazla yormamalıyız. Okullarımızı açmalıyız, inşallah 6 Eylül’de açacağız. Defalarca birlikte bunun için ne gerekiyorsa yapacağız.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir