Ali Koç’tan Aziz Yıldırım’a fazla sert cevap!

 Ali Koç’tan Aziz Yıldırım’a fazla sert cevap!

Ali Koç’tan Aziz Yıldırım’a fazla sert cevap!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, genel kurulda açıklamalarda bulundu.

Ali Koç, eski başkan Aziz Yıldırım2ın dünkü açıklamalarına şöyle yanıt verdi:

“Güzel haberle başlayalım. Biraz evvel Bayram Malkar kardeşimiz olimpiyat kotasını aldı. Rakamımız 19’e çıktı. 25 diyorlar, 22’ye razıyız. Zaten rekor kırdık

Biraz önce iki ihraç gündeme geldi. İkisi ihraç edildi. Yönetime geldiğimde ihraç edilen kongre üyelerinin camiaya geri kazandırılmasıydı. Benim aldığım terbiyeye göre hayatta affedilmeyecek bir şey yoktur. . Cümbür Cemaat asgari ikinci şansı adalet eder.  Ben böyle bir affedilme konusuna karşısında değilim.

İhraç konusunda ne yaptık? Geldiğimizde fazla fazla dosyalar vardı. Eften püften nedenlerden dolayı da önemli nedenlerden de ihraçlar vardı. Bizim idare anlayışımızda kongre üyemizi ihraç etmek değildi. Bizim dönemimizde sadece iki adet ihraç oldu. Bizim yaptığımız şikayet vardı. O da soruşturması başlamadan istifasını verdi.

3 yıl önce burada büyük bir coşkuyla Fenerbahçe tarihinde hatta Türk spor tarihinde en yüksek katılımla, bir statta en yüksek sandık sayısıyla bir seçim yapıldı.

Sizlerin bir uçtan bir uca bizler kaçandık. Demokrasi açısından mükemmel bir sınav verdik. Sizlerin koskocoman beklentileri vardı, inançları vardı. Bizim de hedeflerimiz, planlarımız vardı. Bu geçirdiğimiz üç senede niyetlerimizin, emeklerimizin, çabalarımızın her şeyden önce kalbimizin karşılığını futbolda alamadık. Öteki branşlara girmeyeceğim. Futbol dışındaki branşlarda fazla fazla başarılı olduk ama karşılaştığımız rakipler ve corona nedeniyle de istediğimizi yakalayamadık. Ama öteki rakiplere göre biz orada elimizden gelenin en iyisini yaptığımızı düşünüyorum. Olimpiyat kotasına baktığımızda da iyi işler yaptık. 

“Sizi mahcup etmeyeceğiz”

Fakat futbolda istediklerimiz, seçtiğimiz hocalar, onlarla sağlamak istediğimiz sinerji, ahenk istediğimiz gibi olmadı. Beklenti çok yüksekti. İlk yıl yaşadığımız hüsran arayı fazla açtı. Sizlerin ve bizlerin çileler çekmesine sebebiyet verdi. Gerek Fenerbahçe başkanları olsun, lüzum öteki kulüplerde kötü bir işlem. arka arkaya şampiyon olamadık. Bunu en kısa sürede telafi edeceğiz. Bugüne değin laf vermedim fakat acilen veriyorum.

Sizi mahçup etmeyeceğiz. 

Yepyeni bir sayfa açıyoruz. 3 yılın kazandırdığı tecrübeler, yaşattığı acılar fazla şey öğretti bize. Bütün anlamıyla yepyeni bir sayfa açıyoruz. Her zamankinden daha inançlı, dirençliyiz. Bu güne değin hedefler, planlar doğrudur fakat gerçekte bunu yakalayamadık. Önümüzdeki dönemlerde şampiyonluklar geldiğinde, herkesin iyinin doğrunun başarılı olduğunu göstereceğiz. 

Çok yumuşak, yumruğunuzu masaya vurmuyor ve kurullara adam sokmuyorsunuz diye suçluyorsunuz. Haklı olabilirsiniz. Fakat Sivasspor maçını kazansaydık bunun aksine, içten bir şekilde kazanan olabildiğimizi gösterecektik size. Daha gidecek fazla yolumuz var. Türk futbolunun yalnızca sahada yakalandığını göreceğiz. metamorfoz başlamıştır. Eskisi gibi değildir. ana kulüplerin istediği gibi cirit atma, eskisi değin adaleli, talepkar değillerdir. Bunu görüyorum. Ama gidecek çok yolumuz var. Samandıra ayrı olacak. Öyle bir ruhu oraya aşılayacağız fakat bu sahaya yansıyacak.

 “Önümüzdeki yıl kazanan edinmek zorundayız”

İlk sene çok çok kötüydü.

sene 22. haftaya değin ligin favorisiyiz. Kalan haftalarda 21 puanın 18’ini kaybettik. Nasıl kaybettiğimizi fazla mükemmel biliyorsunuz.

Bu yıl 2 puanla şampiyonluğu kaybettik. Burada Sivas maçını kazansaydık, üçüncü senemizde şampiyon olsaydık ne dünkü gibi konuşmalar olurdu, ne de önümüze bakarken karamsarlıkla karşı karşıya kalırdık. Bu ekilen tohumların meyvelerini birleştirme zamanı. Önümüzdeki yıl kazanan almak zorundayız ve Allah’ın izniyle kazanan olacağız.

“Aziz Şimşek’a hiçbir süre saygısızlık etmedik” 

Sayın Aziz Şimşek’a hiçbir süre saygısızlık etmedik. Hiçbir konuşmamda başkanımızdan bahsederken eski lafını kullanmadım. Saygıda hata etmedik. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren irtibat kurmaya çalıştık. 3 Temmuz ile ilgili istişare etme ihtiyacı duyduk. Sayın Fethi Pekin ve avukatlarımız bir yere kadar yapabildiler. muhalif bu ilişkiyi götürme lüzumu görmediler. Şekip Mosturoğlu ve Fethi Pekin iki avukat olarak görüşebildiler. 

Dünden beri büyük bir ikilem yaşıyorum.

Bu sadece saygının değil kendimize duyduğumuz özgüvenin de işaretidir. Sayın Eyüp Yeşilyurt’u son bir hafta içinde tanıdım. Yüreği temiz ve benim Fenerbahçe için varolanlar diye tasvir ettiğim bir taraftar. Kendisi bir gün anlatır. Amma velakin çekilme sebebi yaşadığı bu süreçte Ali Koç nefretiyle onu kullanarak benim arkadaşlarımı güçsüz kılmak için hamleler. Çıkın karşımıza çıkmıyorlar. hedef, yıpratalım, yıpratalım, yıpratalım. Bir yıl dayanamaz ve kongreye gideriz.

 “Fenerbahçe’de de bir PYK var”

Fenerbahçe’de de bir PYK var. Bu nedir derseniz Paralel Idare Heyeti.. Federasyona gittiklerinde çok sevdikleri TFF başkanıyla görüştüklerinde Fenerbahçe’nin 28 şampiyonluğuyla ilgili bir şey söylüyorlar mı? sırt sırta sistemli bir şekilde sahada hakkımız yendiğinde herhangi bir tepkide bulunuyorlar mı? Aman 28 şampiyonluğu onaylamayın, biz gelince onaylarsınız mı diyorsunuz? Nasıl bir anlayıştır. 

İkilem yaşıyorum dedim. Bu hafta seçimimiz olduğu için şehir dışından üyeler geldi. Bir taraf diyor fakat “Gereken cevabı vermezseniz hakkımızı helal etmeyiz.” Bir taraf da “Kendinizi o seviyeye indirmeyin oyuna gelmeyin.

Aziz Yıldırım hala beni kızdırmanın nelere mal olacağını görememiş durumda. Sayın Aziz Yıldırım’ın yanındakiler onu bence kandırıyorlar, hatalı yönlendiriyorlar. Buraya gelme nezaketini hatta cesaretini göstermesini fazla isterdim. 

Otopark meselesi. Fenerium’a ödev ettik. İstiyorsanız da tribünde size yer ayıralım dedik. Bu 1907 tribünü olur, protokol tribünü olur. Abdullah Bey yürüyemiyormuş. Onun yürüyemeyeceğini ifade ederek, terbiyesizlik diyerek gelmediler. Abdullah Bey’in gelmesi şart mı? Abdullah Bey ile her türlü sıra gecesine, lokantaya gidebiliyorsunuz. Sizin bir arada ne işiniz var. Birbirinize bu değin hakaretten sonradan. 

“Artık haddinizi aştınız”

“Defalarca saygı gösterdim. Özellikle karşı taraf olup kazandıktan daha sonra da. Niye hürmet gösterdim. 2015’ten sonra fazla önemli görüntü ayrılıklarına rağmen başkanlık yaptığı için. Bir forma alanı sırtımda taşırım. Ama artık bu girişim geride kalmıştır. Benim için sadece Aziz Şimşek’sınızdır. Çünkü siz, kendinizi Fenerbahçe’nin sahibi görüyorsunuz. Hepimizin üzerinde görüyorsunuz.

Zarar veriyorsunuz. 3 yıl önce buradaki tercih sonuçlarını hazmetmeniz lazım.” 

“Beni küçültmek için yaptıklarınız önce sizi ve Fenerbahçe’yi küçültüyor. Bundan Böyle haddinizi aştınız.”

“Kendini bilmez açıklamalar, tutarsız, aşağılayıcı, intikam hisleriyle…”

Kızgınım, çünkü biz rakiplerle çaba ederken ne eyvah fakat sizlerle de çaba ediyoruz. Gerçekleri söylemediğinizi 3 yıl önce söylediniz. Dün kendini bilmez açıklamalar, tutarsız, küçük düşürücü, intikam hisleriyle bezenmiş, tehditkar, rakiplerimizin sosyal medyada şölen yapacak ifadeler, yetkisiz yanlış bilgiler, parmak sallamalar… Unutmuştuk bunları, tekrar hatırladık!… Sayın Aziz Şimşek… 

Benim içime Aziz Şimşek ve arkadaşları kaçmış ya, aynı cümleyi aynaya bakarak yapın. Bana düşmanlığınız kulübe zarar veriyor. Koskoca efsane başkanımız SPK ile bizi korkutma ediyor. Abdullah Kiğılı bahsetti ya, Fenerium’un değeri şu değin diye ya… Geldiğimizde SPK’nın soruşturmasına maruz kaldık “değerini şişirdiniz” diye. 

“FETÖ projesi olduğumu söylediniz.

Yaptığınız özel toplantılarında bir FETÖ projesi olduğumu söylediniz. Yazıklar olsun size. 

Sizinle havada karada her tarafta çaba ederim. Keşke akil insan olsaydınız. 3 Temmuz’da  birlikte uğraş etseydik. Sizin şansi çıkarlarınız kulübün üzerinde. Sivasspor maçından sonra üzüldünüz mü, sevindiniz mi? Dün konuşan kişiler sevinmiştir.

“Her kötü sonuçtan sonradan taraftarı kışkırtacaksınız”

Görünen o ama; önümüzdeki sezon her fena sonuçtan sonra taraftarı kışkırtacaksınız. İşinize geldiğinizde taraftar iyi, işinize gelmediğinde taraftarın kombinesini iptal edin. Birleştirici olacakken bölünmeler olsun diye fitili ateşliyorsunuz.

“Siz değil miydiniz Fenerbahçe’yi şikayet etmeyin diyen?”

TFF’ye Mesut Özil için 1 kuruş ödememişiz. Bonservisi değil. Olmayan bir şeyi nasıl TFF’ye verelim. İrfan’ı 11 milyon Euro’ya almışız. Belgeleri varmış. Açıklasın. Siz yok miydiniz Fenerbahçe’yi şikayet etmeyin diyen? 

“Beni mahkemeye vermezseniz, adam değilsiniz”

Beni mahkemeye vermezseniz, adam değilsiniz.

Biz sayın Aziz Yıldırım ile yüz yüze geleceğiz. Siz bana gelmezseniz ben size geleceğim. Kaçmak değil. Lütfen camiamızı kavganın içine çekmeyin. Camiamızı kışkırtmayın. Efsane başkan olarak kalmak istiyorsanız, sizden bekleneni yapın. 

Ailemi seviyorsunuz, sevindim. Ağabeyim Mustafa Bey’i, baban Rahmi Koç’u… Dün de repertuara dedem Vehbi Bey’i dahil ettiniz. Babam Rahmi Koç’un bir sözü var.  “Yaydan meydana çıkan ok, geçen süre, kaçan fırsat, ağızdan meydana çıkan söz geri gelmez.” Siz o sözleri ettiniz ve bunun da hesabını vereceksiniz. Beni yok siz, hiç kimse korkutma edemez. Bunu kafanızın bir köşenize yazın. Size başkan “Süper konuştun” demişlerdir. İnanmayın, hiç inanmayın. Yoksa kandırılmaya devam edersiniz.

“Benim ailemin adını ağzınıza almayın, rica ediyorum”

Sizden bir ricam var; Fenerbahçe ile ilgili bir şey konuşacaksanız benim ailemin adını ağzınıza almayın, rica ediyorum; rica yetmezse de kuvvetle öğüt ediyorum.

“Bu kulübü sattırmam” dediniz. Biri bu kulübü satışa çıkarırsa 3 Temmuz’da olduğu gibi taraftar ayağa kaldırır ve sattırmaz. Fenerbahçe’yi kimse tehdit edemez! bunun dışında olmayan gündemi ortaya çıkarıp, daha sonra spekülasyon yapıp kurtarıcı rolüne giriyorsunuz.

Böyle bir şey değil.

“Mali tabloda bizi az daha borçlu çıkardınız”

Parasal tabloda bizi hemen hemen borçlu çıkardınız. Kulübün hangi yöneticinize kasa kolaylığı yaptığını orada konuşacağız. Bir şirketten 8.6 M$ kredi alıp, 100 gün içinde 9.6 M$ faizi niçin verdiğinizi anlatacaksınız! Bu kulüp nasıl idareci kasa kolaylığı sağlar? Kulüp yöneticilerine yok… Dolayısıyla konuşacaklarımız var. 

“İstenmediğim lahza giderim”

Beni taraftarla yollayacaksınız. Taraftar bu kulübün gerçek sahipleri. Zaten istenmediğim lahza giderim. Ama o taraftar sizi buraya getirmedi. Konuştunuz, ondan daha sonra bir otopark mazeretiyle gelmediniz. 

Fenerbahçe ne zaman sizin tekelinize girdi. Fenerbahçe kimsenin tekeline girmedi. Bu camia kendi içinden kendi evlatlarını çıkarıp, kendine hizmet ettirecek insan kaynağına sahiptir. Değil sahaya dönmüşsünüz, gözleriniz bizde olacaksınız. Hadi!…

“Beni hala tanımamışsınız. Tanışacağız”

Fenerbahçe’yi Fenerbahçe yapan değerleri ne ivedi unutmuşsunuz.

Aziz Şimşek’ın konuşmalarında bir takım yerlerde doğruluk payı da var. Bir Takım bilgiler yanlış oysa bu tarzla kendinizi dinletemezsiniz. Beni hala tanımamışsınız. Tanışacağız. 

Sizlere Allah’ın izniyle adalet ettiğiniz şampiyonlukları yaşatacağız. Hiçbir Fenerbahçe başkanı Fenerbahçe’nin başarısız olmasını istemez. Olduğunda da keyif almaz. Allah bana bu günleri göstermesin.

“İyi yoldayız”

Yıllar önce kulüpten ayrılmışım. Diğer bir kulübün yöneticisi bana gelip “Kulübün başarısız olmasını istiyorsun değil mi?” dedi. Ben “Hayır, bizde bu olmaz” dedim. Kaçmışım böylece mi? Kaçmışsam bu kulübe nasıl destek etmişim. bundan başka sizin yanınızda oturanlara bakın. Kulüpte mali sorunlar var. Aldığınızda UEFA, Avrupa’nın en kötü kulübü diye rapor yayınlamış. Üzerine bizim hatalarımız, talihsizlikler, şanssızlıklar ve bu günlere geldik. Açık ve net bir şekilde söyleyebilirim. İyi yoldayız.

6 yılda 100 milyon Euro’luk transfer zararı var”

Transferleri nasıl yaptın diyorlar.

Biz bunları eşit bütçeyle yaptık. 3 yılda 52 oyuncu aldık eksi bir kuruş yok. Sattığımız dek aldık. Sizin dönemde niçin 6 yılda 100 milyon Euro’luk aktarma zararı var. 

Gayrimenkulleri de konuşmak istiyorum lakin detaylı. Bazı gayrimenkulleri nakte çevirme çok sınırlı. Pek çok gayrimenkul alınmış borçla. Zaten borçlar gayrimenkulün değerine yaklaşmış. Hepsi ipotekli. 

“Kulübün içinde de olmadan yardım sağlayabilirsiniz”

Basketbol konusu var. Dikkatimi çekti. Basketbol önerimiz. Düşünülmüş, kurgulanmış, iyi senaryo fena süreklilik, analizi yapılmış bir us mi? 

Basketbolu bize verin, 35 milyon Euro bütçemiz var, para bol diyorsunuz. Kulübün içinde de olmadan destek sağlayabilirsiniz. Fener Ol’a bir kuruş para vermediniz. Üniversite için 7 mektup yolladınız. Üniversite için 1 TL bağış yapmadınız. Mangalda kül bırakmıyorsunuz. Vefa Bey (Küçük) bilir. Bir tek kendi hibede bulundu. 

Basketbol teklifinizi değerlendirmek istiyoruz lakin kesin almak istiyoruz. Lakin bizi ikna etmeniz gerekli. 1 sezon mu, 2 sezon mu? Ne şekilde karşılayacaksınız? Çakmak istiyoruz.

Beni mahkemeye vermezseniz böylece olun. Onların, kendilerinin bile ismini dinlemek istemediği eski bir futbolcularından medet umuyorsunuz ya… Beni mahkemye vermeyen pek olsun. Koskoca Aziz Yıldırım böyle bir adamdan medet umar mı? Böylece bir anlatıyorsun oysa adeta sünnetinde de vardın. 

Fazla üzülüyorum. Koskoca Fenerbahçe başkanı sizleri böyle şeylerle meşgul ettiğim için. Yanıt vermesem, “Ne yaptık adamları” diyeceksiniz. 

“Birlikte Televizyona çıkalım”

Televizyona çıkacağız. Yaptığınız tüm ithamları. Şovunuzda kim varsa, hepsiyle bir bir. İstiyorsanız medyada işler azıcık kötü gidince konuşanlar var ya. Onlar da gelsin. Ancak bu Fenerbahçe TV’de olacak. Tek şartım bu. İstediğiniz gazeteciyi de yanınıza alın. Burada ısrarcıyım. Bu tartışmalar bitsin istiyorum fakat bitmesi için kim doğruyu bilsin, kimler yalan söylüyor. Sizlerin bilmesi lüzumlu. 3 sene önce yalan söylüyorsunuz dedim, bu defa de yalan söylüyorsunuz çağrıda bulunmak durumundayım. 

Ben bu işi Temmuz ayında yapalım, bitirelim ve bu konulara yeniden girmeyelim. Aziz Şimşek olarak bir nebze vicdan azabı duyarsınız, bize bir omuz verirsiniz ve bu mücadeleyi hep birlikte yaparız. 

.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir