Aleyna Çakır Davasında Yeni Tanık Dinlendi

 Aleyna Çakır Davasında Yeni Tanık Dinlendi

Aleyna Çakır Davasında Yeni Tanık Dinlendi

Aleyna Çakır’ın ölmeden önce birlikte yaşadığı konut arkadaşı mahkemede şahit olarak dinlendi.

Irk aralarında “Aleyna Çakır” ismiyle tanıdık Sema Esen’e karşın “konut dokunulmazlığını ihlal” ve “tehdit” ile suçlanan Ümitcan Uygun ve Enes Ö. hâkim karşı konuştu.

Davada tanık olarak dinlenen Aleyna Çakır’ın konut arkadaşı Sera E., Ümitcan Uygun’un Aleyna Çakır’a sürekli olarak zor uyguladığını ve cebren onu çalıştırarak parasını aldığını açıklama etti.

TANIKLAR DİNLENDİ

Ankara 17. Asliye Cinayet Mahkemesinde görülen duruşmaya öbür bir soruşturmadan tutuklanan sanık Ümitcan Uygun, Ses ve Görünüm Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılıdı. Tutuksuz  yargılanan davalı Enes Ö. ile avukatları  ise mahkeme salonundaydı. İzleyici ve basın mensuplarının içeriye giremediği duruşmada tanıkların dinlendiği bilgisi paylaşıldı.

”ALEYNA BİRÇOK DEFA ŞİDDETE UĞRADI”

Duruşma sırasında, Sema Esen’in ailesinin avukatı Umur Yıldırım’ın isteğiyle Esen’in ev arkadaşı olan Sera E., şahit olarak dinlenilmesine karar verildi. Tanığın, ifadesinde Esen’e birden pozitif zor uyguladığını ve zorla çalıştırarak parasını alıkoyduğunu söylediği öğrenildi. Bambaşka bir suçtan tutsak yargılanan sanık Ümitcan Yerinde’un, duruşmaya Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandığı ve şahit ifadelerini kabul etmediği öğrenildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir