AK Parti’li Eroğlu’ndan muhalefete erken tercih mesajı: Yine bu şekilde kaybedecekler

 AK Parti’li Eroğlu’ndan muhalefete erken tercih mesajı: Yine bu şekilde kaybedecekler

AK Parti’li Eroğlu’ndan muhalefete erken tercih mesajı: Yine bu şekilde kaybedecekler

Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Güney beldesi belediye başkanlığı seçimlerini, resmi olmayan sonuçlara kadar kazanan AK Parti adayı Erol Karabacak’ı tebrik etti.

Karabacak’ın artık Güney beldesindeki herkesin başkanı olduğunu dile getiren Eroğlu, “Burada demokratik ve şölen havasında tercih yapıldı. Dışardan gelen birkaç kişi provokasyon yapmaya çalıştı fakat güvenlik güçlerimiz onu engelledi. hemen herkes kucaklaşıyor. Tüm belde halkı burada ve muhtarlık seçimleri de yapıldı. Fazla hoş bir bayram havası var. Biz de bundan daha sonra Erol Karabacak’ın 30 projesini tamamlayarak burayı çiçek gibi yapacağız.” diye konuştu.

Eroğlu, Güney’deki seçimlerin AK Parti ve Cumhur İttifakı için de moral olduğunu vurguladı.

“Bütün muhalefet partilerinin gözü buradaydı”. diyen Eroğlu, “Fazla sayıda muhalefet partisi burada aday gösterdi. Lakin oylarına baktığımızda gülünç oylar. Ama biz onları da kucaklayacağız. Artık başkanımız, bütün Güney halkının başkanıdır. Herkesin belediye başkanıdır.” dedi.

Eroğlu, bu seçimin Türkiye’ye bir mesaj oluşturduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

“Muhalefet partilerinin aldığı oylar muhakkak. Muhalefet partileri erken tercih için uğraşıyorlar. Buradaki seçim de bir denemeydi. İşte erken tercih olursa da yeniden bu şekilde kaybedecekler. Erken seçim falan değil. 2023’te gümbür gümbür seçim yapılacak. Halep oradaysa arşın burada.”

Başkanlık seçiminin şampiyon Erol Karabacak da seçimin, Güney beldesi halkı için bahtı açık şanslı olmasını diledi.

Kazananın Güney olduğunu ve tüm belde halkını kucaklayacaklarını kaydeden Karabacak, gece gündüz demeden yola devam edeceklerini dile getirdi.

– “Bize düşen de neyse defalarca yanlarındayız”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise, “Seçimde en fazla sevindiğimiz taraf, afaki olayların olmaması. ufak tefek olaylar olmuş oy kullanılırken fakat en büyük sevincimiz, olayların büyümemesi. Kırgınlıkların çok pozitif olmaması. İnşallah Güney halkına şanslı olur. Güney halkı, Erol beyi tercih etmiş, yükü ağır, rabbim yardımcısı olsun. Bize düşen de neyse daima yanlarındayız.” diye konuştu.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de uzun bir alıştırma sonucunda güzel bir sonuçla Erol Karabacak’ı belediye başkanı seçtiklerini belirtti.

Özellikle Güney halkına teşekkür eden Yurdunuseven, “Bizleri, Afyonkarahisar’ı ve sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzünü ak ettiler. Bundan nedeniyle teşekkür ediyoruz.” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, çoktan daha sonra da gönül belediyeciliğini ve hizmet belediyeciliği anlamında birlik birliktelik içerisinde el ele çalışacaklarını vurguladı.

öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Veysel Eroğlu’nun telefonuna yaptığı aramada Erol Karabacak ile konuşarak, kendisini tercih başarısından nedeniyle tebrik etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir