AK Parti’den Meral Akşener’in skandal sözlerine sert tepki!

 AK Parti’den Meral Akşener’in skandal sözlerine sert tepki!

AK Parti’den Meral Akşener’in skandal sözlerine sert tepki!

SON DAKİKA HABERİ:  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Erdoğan-Milletvekilleri buluşması ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı’na sömürge valisi diye ifade kullanan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e sert tepki belirten Çelik, “Herkesin bu konularda itinalı olması gerekir. Muhalefet yapılacaktır ama bunun sınırları geçirmek kimseye yakışmayan bir yaklaşımdır.” dedi.

‘Elmalı davası’ olarak aşina çocuk istismarı olayına da değinen Çelik, “AK Parti olarak davayı yakından takip ediyoruz” dedi.

Çelik, “Dosyada ne olduğunu bilemeyiz. Sürecin yürütülmesi yargının konusudur. Vatandaşımızın hassasiyetinin değerlendirmesi için HSK soruşturma açmıştır” dedi. 

Parti olarak adaletin tecelli edeceğine inandıklarını söyleyen Çelik, süreci yakından takip edeceklerini söyledi. 

Elmalı Davası'ndaki şüpheli çift ilk kez konuştuElmalı Davası’ndaki kararsız çift ilk olarak konuştu

Ömer Çelik konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Vekillerimiz illerindeki konuları gündeme getirdikleri gibi yaptıkları temaslarda vatandaşların taleplerini, hükümetimizden beklentilerini paylaştılar. Bunlar not alınıyor. Hazırladıkları raporları keza genel sekreterimize keza de cumhurbaşkanımızın yandaki arkadaşlara tevdi ettiler.

Yol haritası çıkarılacak. Ekim-Kasım ayı gibi cumhurbaşkanımız vekillerle yeniden istişare turuna başlayacak. Yeni bir yol haritası çıkarılacak.

BAŞKAN ERDOĞAN 20 TEMMUZ’DA KIBRIS’TAKİ TÖRENLERE KATILACAK

Sayın cumhurbaşkanımız bu yıl KKTC’de 20 Temmuz törenlerine katılacak. Onu vekillerimizle paylaştı. AK Parti MYK’sı orada olacak. Fazla zinde bir katılım sağlayacağız. Kıbrıs Türkünün yanına olduğumuzu göstereceğiz.

MERAL AKŞENER’İN SÖZLERİNE TEPKİ

Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanına ‘sömürge valisi’ diye açıklama uygulamak yakışıksızdır. Milletin oylarıyla seçilmiştir. Türk ordularının başkomutanıdır. ‘Sömürge valisi’ seslenmek ulusal iradeye karşısında saygısız bir ifadedir.

Akşener'in skandal sözlerine peş peşe sert tepkiler!Akşener’in skandal sözlerine peş peşe sert tepkiler!

Siyasetin gerilimli olduğu anlar vardır. Bir mesele vardır oysa o da şudur; biz nerede duracağımızı, tenkit ile hakaret arasındaki sınırın geçilip geçilmediğini siyasetçi belirleyemezse siyasetçi kendi durduğu meşruiyet alanını zehirlemeye başlar.

‘Sömürge valisi’ aramak yasal ve ahlaki değildir. Cumhurbaşkanlığı makamının devlet ve millet hayatımızda özel bir yeri vardır. Herkesin bu konularda tedbirli olması gerekir. Muhalefet yapılacaktır lakin bunun sınırları vermek kimseye yakışık almaz bir yaklaşımdır.

ELMALI DAVASI

Elmalı davasındaki evlatlarımıza sahip meydana çıkan tüm vatandaşlarımıza şükranlarımızı talep ediyoruz. Biz AK Parti olarak o davayı yakından takip ediyoruz.”

KAYNAK: HABER7

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir