Abdullah Gül’ün danışmanından istifa

 Abdullah Gül’ün danışmanından istifa

Abdullah Gül’ün danışmanından istifa

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün danışmanı Reşit Aydınlatılmış, kişisel sosyal ağ hesabından istifa ettiğini açıkladı. Açıklamasında, “Aramızdaki manzara ayrılıkları, kendilerinin öderlik ettiği yeni siyasi oluşum sürecinde arttı. Bilhassa 15 Temmuz sonrası FETÖ ve işbirlikçilerinin Türkiye’ye ve Erdoğan’a karşın saldırılarının siyasi partiler iltisaklıyla olduğunu müşahade ettim. Bu çirkinlikler ve hukuksuzluklara da her seferinde karşısında çıktım” ifadelerine yer verdi.

Kültürlü’ın istifa mektubundaki Ali Babacan ve HDP ile ilgili sözleri de dikkat çekti. Aydın, “Yeni bir ‘Gezi’ denemesi olarak sunulan, ne eyvah ancak Abdullah Gül, Ali Babacan tarafından da desteklenen Boğaziçi Üniversitesi kalkışma eylemleri, bizim açımızdan bu ilişkiyi yürütülemez ve çekilmez ışık halkası getirdi. HDP’nin kapatılmasına ilişkin davaya karşısında geliştirilen siyasi dil, HDP’ye yardım açıklamaları bardağı taşıran son damla oldu” ifadelerini kullandı.

öte taraftan 11. Cumhurbaşkanlığı Ofisi’nden Reşit Okumuş’ın açıklamasına Twitter’dan cevap geldi. “Gül’ün eski koruma müdürü Osman Çangal vesilesiyle tanıdığı Reşit Okumuş’ın ofisimizde herhangi bir görevi olmamıştır” denildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir